Lütfen tarayıcınızın javascript'ini etkinleştirin.

Uzlaşma ve Protokoller

Uzlaşma Ekibi Organizasyonu

Uzlaşmak, Kentsel Dönüşüm projelerinin en meşaketli süreci gibi algılansa da Hak sahipleri ile ortak dili konuşan, teknik ve hukuki açıdan doğru iletişimi kuran bir ekip ile kolaylaşmaktadır. Bu nedenle proje detaylarına göre uzlaşma ekibinin organizasyonu önem kazanmaktadır.

Uzlaşma Görüşmeleri

Belirlenen uzlaşma modeline göre, daha önce belirlenen iş planı çerçevesinde hak sahipleri ile görüşmelere başlanmaktadır. Uzlaşma görüşmeleri tüm saha ofisi çalışmalarının meyvelerinin toplandığı aşama olup, süreç içerisinde en önemli yeri kaplamaktadır.

Protokollerin İmzalanması

Daha önce uzlaşma görüşmelerinde hak sahiplerine aktarılan uygulama modeli ve teklifler doğrultusunda kamu, yatırımcı ve hak sahiplerinin anlaşmalarının tescillenmesi sürecidir. Saha ekipleri, belirlenmiş anlaşma şartlarını bütün hak sahiplerine aktararak kendilerine en uygun teklifi seçmelerine yardımcı olmaktadır.

Tahliye ve Yıkım

Hak sahipliği tespiti ile başlayıp, matematiksel model için kriterlerin belirlenmesi ve sözleşmeler ile devam eden iş programında tahliyelerin yapılması ve mevcut yapıların yıkılması önemli bir başlıktır.